تصویری از کلینیک تخصصی کاشت کار

کاشت کار

کاشت مو

تاریخچه کاشت مو

اولین سابقه ثبت شده از کاشت موفق مو برای مقابله با طاسی در انسانها ، ۱۸۱ سال قبل ، در سال ۱۸۲۲ در ورزبورگ آلمان منتشر شد. یک دانشجوی پزشکی به نام Diffenbach ، یک جراحی آزمایشی که توسط خودش و معلم جراحی اش ، پروفسور Dom Unger ، روی حیوانات و انسان ها انجام گرفته بود ، توصیف کرد. آنها با موفقیت ، موی یک قسمت از پوست سر یک بیمار را به قسمت دیگری از پوست سرش ، پیوند زدند. پروفسور Unger ، گفته بود که باور دارد با کاشت مو ، طاسی ، بسیار کم خواهد شد.

روش های جدید جراحی کاشت مو ، اولین بار در ژاپن در سال های ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ توسعه یافتند اما تا بعد از جنگ جهانی دوم ، در خارج از ژاپن مورد توجه قرار نگرفتند. در سال ۱۹۳۹ ، دکتر S.Okuda ، یک متخصص بیماری های پوستی ، پیوندهای با ضخامت بالا از قسمت مودار پوست سر به قسمت های بی مو را به منظور اصلاح ریزش مو در پوست سر ، ابروها و لب بالا ، ارائه کرد. با این که بیشتر ۲۰۰ بیمار آلوپسی تراماتیک که او گزارش کرده بود ، درمان شده بودند ، ادامه مطلب

مراحل ابتدایی کاشت مو

۱۰ کاری که باید پیش از کاشت مو انجام بدهیمدر کلینیک های کاشت مو، پزشک فرد را معاینه کرده و پس از بررسی ها و یا آزمایش های اولیه، دلایل ریزش موی ابرو و یا ریزش موهای سر را ارزیابی و بهترین روش مقابله با این مشکل – که معمولا کاشت مو است – را به وی معرفی می کند. اما پیش از عمل کاشت مو، فرد داوطلب باید اقدامات خاصی را انجام دهد تا بدن و پوست سر را آماده کند. به این ترتیب عمل کاشت مو، بهتر جواب خواهد داد و برای فرد در زمان انجام این عمل و بعد از آن مشکلی پیش نخواهد آمد. در اینجا ده نکته ای که باید پیش از کاشت مو در نظر بگیرید را به دقت به اتفاق بررسی می کنیم:
ده کار پیش از کاشت مو۱) بررسی اینکه آیا به کاشت مو نیاز دارید؟
۲) دلیل ریزش مو:
۳) سن کاشت مو:
۴) جایگزین های کاشت مو:
۵) هزینه کاشت مو:
۶) میزان مهارت و تجربه جراح کاشت مو:
۷) نوع عمل کاشت مو:
۸) عوارض بعد از عمل و ریسک کاشت مو:
۹) پس از چه مدتی بعد از عمل می توانیم به سر کار برگردیم؟
۱۰) درصد موفقیت عمل کاشت مو چقدر است؟

روشهای کاشت مو :

ده کار پیش از کاشت مو

روش FUE

Follicular Unit Extraction یا FUE در واژه به معنای جداسازی به بخش‌های فولیکولی می‌باشد که در واقع تمامی روش‌های موجود مانند: FIT, FUT , FUG , FUM, SUT, BUT و… را شامل می‌شود. یعنی برداشتن مو از ناحیه‌ای از بدن شخص و انتقال یا پیوند آن موها به نواحی دیگر بدن در همان شخص، این انتقال معمولاً به ناحیه کم مو یا طاس سر، ابرو، ریش و… می‌تواند صورت گیرد. شایان ذکر است کاشت مو با تکنیک FUE به نوعی مکمل کاشت مو به روش SUT می باشد و تنها در کلینیک تخصصی کاشت کار انجام می شود

روش FIT

Follicular Isolation Techniqueیا FIT  در واژه به معنای تکنیک جداسازی فولیکول‌ها. در این متد بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می‌شود، فولیکول‌ها برداشت شده و در ناحیه‌ای که نیاز به کاشت مو احساس می‌شود، مجدداً بوسیله پانچ و یا SLIT این فولیکول‌ها کاشت مو یا پیوند مو داده می‌شوند.

روش BHT

BHT  یا Body Hair Transplant در روش کاشت مو به روشی گفته می‌شود که بجای برداشت مو از ناحیه پشت سر از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجای بدن که بتوان از آنجا مو برداشت کرد به روش پانچ مو را برداشت می‌کنند و در قسمت مورد نیاز موی برداشت شده را کاشت می‌کنند.

روش FUT

Follicular Unit Transplant FUT به در واژه به معنای عملی بر اساس قسمت‌های فولیکولی می باشد و به نوعی دیگر نخستین روش کاشت مو محسوب می شود و در این روش نواری را از نزدیکی گوش سمت راست تا نزدیکی گوش سمت چپ برداشت کرده و گرفت ها را از آن ناحیه جدا می کنند.
امروزه با توجه به معایب های متعددی که کاشت مو با تکنیک FUT مانند جراحی، درد، خونریزی، بیهوشی، عوارض های جانبی و … داشت در سطح دنیا منسوخ شده و روش های جدیدی جایگزین روش فوق شده است.

روش FUG

پیوند واحد فولیکولی (FUG)  یک روش جراحی برای درمان ریزش مو است که بیشتر جهت روش مکمل برای انجام کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد زیرا در این روش به نوع ، اصول و قوانین کاشت مو بیش از پیش توجه شده است.

روش SUT (بهترین تکنیک کاشت مو)

کاشت مو به روش SUT با دستگاه اتوماتیک انجام می شود یعنی برداشت گرفت ها از پشت سر توسط دستگاه اتومایک انجام می شود دلیل این موضوع این است که در برداشت توسط تکنسین ممکن است خطای انسانی رخ دهد که نتیجه این موضوع پرت شدن و از بین رفتن بانک موی فرد می باشد در این متد تا ۱۴۰۰۰ تار موی واقعی را در یک جلسه می توان برداشت کرد و کاشت و اینکه برداشت در این روش با دستگاه انجام می شود که بدون جراحی ، بدون درد ، بدون بیهوشی بوده و همچنین دوران نقاهت و عوارض ندارند . یکی از رکورد هایی که کاشت مو به روش sut به جا گذاشته است کاشت ۶۰ تار مو در ۱ سانتی متر مربع است که این رکورد به خودی خود منحصر به فرد می باشد

ترمیم مو

ترمیم مو به روش HRT

ترمیم مو  ( HRT) به روشی میگویند که طی آن موهای جدید و طبیعی جایگزین موهای ریزش شده و یا کم پشت میشود فقط با تفاوت اینکه این موها به جای کاشت در سطح داخلی سر به صورت همزاد روی شبکه نامرئی و شبیه سازی شده به پوست سر و به صورت تار به تار توسط کراتین گیاهی که کاملا بهداشتی و استاندارداست که ماده اصلی و ضد حساسیت ترمیم مو است فیکس میشود. ظرافت شبکه و جنس موها به طوری صورت گرفته شده که غیر قابل تشخیص با موی سر خود فرد است و اطرافیان شخص متوجه نخواهند شد. این ترمیم مو نیازی به بانک و تراکم مو فرد ندارد و وموها غیر قابل رشد میباشد .در این روش ابدا دوران نقاهت و مراقبت وجود ندارد و بعد از انجام ان فرد میتواند به فعالیت های روزانه خود از قبیل: ورزشی، تحرکی و استحمام…را انجام دهد. تراکم موها کاملا بستگی به خود و نیاز فرد داردبه سایر روشهای کاشت شرایط نگهداری موها به این صورت است که در هر ۱۵ روز یکبار معمولا نیاز به ترمیم مجدد بسیار آسان داشته وعمر مفید ان را میتوان ۲ الی ۳ سال تخمین زد.

 

شش توصیه کلی برای مراقبت از مو

  • موهای‌تان را همانطور که هست دوست داشته باشید و بپذیرید. چه موی نازک دارید چه موی زخیم یا مجعد فرقی ندارد، هر چقدر برخلاف طبیعت‌تان قدم بردارید، بیشتر به مو آسیب می‌زنید.
  • موهای‌تان را به صورت مداوم چک کنید. هم پسرها و هم دخترها باید مرتب موهای‌شان را کوتاه کنند. حتی اگر می‌خواهید موهای‌تان را بلند کنید، هر دو ماه یکبار پایین مو را کوتاه کنید. در دوران بلوغ ممکن است مو تغییرات بسیار زیادی بکند. یک آرایشگر حرفه‌ای می‌تواند با پیشنهاد محصولات مناسب به شما کمک کند.
  • این نکته را به خاطر داشته باشد که کارخانه‌ها پول شما را می‌خواهند نه موهای‌ سالم شما را. هر آنچه در مجله‌ها یا پشت بطری نرم‌کننده می‌خوانید، باور نکنید. مخصوصا اگر به شما می‌گویند حتما باید همه‌ی محصولات یک خط تولید را تهیه کنید. فقط از محصولاتی استفاده کنید که ضروری هستند. این می‌تواند صرفا یک شامپو و نرم کننده روزانه و یک نرم‌کننده‌ی قوی باشد برای استفاده‌ی هفتگی اگر موهای خشک یا گره‌خورده‌ای دارید.
  • حواس‌تان به برس کشیدن باشد. با اینکه به نظر می‌رسد برس کشیدن مو را براق‌تر می‌کند، اما می‌تواند به شکستن مو و موخوره هم منجر شود. البته اگر از برس استفاده نکنید، موهایی نامرتب خواهید داشت اما حواس‌تان باشد به موقع برس بکشید و بیش از اندازه برس نکشید.
  • رنگ کردن مو را به دست آرایشگر حرفه‌ای بسپارید. با اینکه رنگ کردن یا هایلایت کردن مو در خانه کار ساده و ارزانی است اما نتیجه آن ممکن است همیشه به نفع شما نباشد. قبل از تغییر دادن رنگ مو حتما نظر یک آرایشگر حرفه‌ای را جویا شوید. هزاران رنگ بلوند، قرمز، قهوه‌ای یا حتی سیاه وجود دارد. از آرایشگر بخواهید بهترین آن‌ها را که مناسب رنگ پوست‌تان باشد برای‌تان انتخاب کند. و البته رنگ طبیعی موی شما فقط پذیرای بعضی از رنگ موهاست، و رنگ موهای خاص‌تر می‌تواند در بعضی افراد واکنش‌های آلرژیک ایجاد کند.
  • از موی بافته شده مراقبت کنید. مدل‌های مختلف بافت مو بسیار زیبا هستند. اما هرگز مدل موی بافتی که موجب کشیده‌شدن یا پیچیده شدن بیش از اندازه مو می‌شود را انتخاب نکنید. این کار می‌تواند فشار بیش از اندازه به ریشه و پوست سر وارد کند. برای موی بافته شده، از روغن‌های طبیعی استفاده کنید، نه مواد شیمیایی

موهای گره خورده راه حلی در کاشت کار

کاشت ابرو

طریقه کاشت ابرو (SUT  و FUE)

در طریقه کاشت ابرو اولین مرحله ، طراحی و زاویه سازی ابرو ها میباشد که علاوه بر چهره سازی و زاویه دهی طبیعی با تائید نهایی فرد صورت میگیرد .مرحله بعدی از طریقه کاشت ابرو برداشت گرفت ها می باشد که با استفاده از دستگاه انجام می گردد.
شایان ذکر است مزیت استفاده از دستگاه در تکنیک SUT و FUE برداشت سالم گرفت ها و همچنین آسیب نرسیدن به گرفت های همسایه می باشد
مرحله سوم در طریقه کاشت ابرو پیوند زدن گرفت ها می باشد در این مرحله می توان تا ۳ برابر روش های رایج و سنتی گرفت ها را پیوند زد و همچنین فاصله گرفت های کاشته شده در این تکنیک استاندارد و کاملا طبیعی می باشد
ریزش ابرو ها بعد از کاشت ابرو تا دو هفته اول بسیار طبیعی بوده و پس از ۳ ماه شروع به جوانه زدن می کند و سپس تا ۹ ماه شروع به رشد کرده و تا ماه دوازدهم تکمیل می شود

 

قبل از کاشت ابرو در کاشت کار

بعد از کاشت ابرو در کاشت کار

مزایای کاشت ابرو با تکنیک های SUT و FUE

۱- نخستین مزیت های کاشت ابرو زیبا جوان تر شدن چهره میباشد.

۲- مهمترین مزیت کاشت ابرو به روش SUT و FUE داشتن زاویه و خواب موی طبیعی می باشد که منحصرا متعلق به این تکنیک می باشد.
۳- یکی دیگر از مزیت های کاشت ابرو با تکنیک SUT و FUE این است که روی ابروهای تاتو شده هم میتوان کاشت ابرو انجام داد.
۴- کلیه مراحل کاشت ابرو در این تکنیک در یک جلسه انجام می گردد.

۵- این متد بدون هیچگونه عوارض، جراحی، بدون درد، بدون جای زخم و بدون کوتاهی موها درقسمت برداشت انجام میشود.

 

ترمیم ابرو

درمان ریزش موی ابرو

درمان ریزش ابروها انواع مختلفی دارد. برخی از این درمان‌ها از ریزش بیشتر ابروها جلوگیری می‌کنند.

درمان نازک شدن ابرو بر رشد مجدد متمرکز شده است. درمان‌های موجود انواع مختلف دارند، از داروهای موضعی گرفته تا جراحی. یکی از درمان‌های رایج ریزش ابرو، روگائین است.

این دارو به‌صورت مایع یا لوسیون موجود است. برخی معتقدند که این دارو برای جلوگیری از ریزش ابرو و کمک به رشد مجدد آن پس از چند ماه استفاده مستمر فوق‌العاده است.

برخی افراد برای متوقف کردن ریزش ابرو از لاتیس استفاده می‌کنند که تنها داروی تجویزی برای رشد مژه است. درمان با لاتیس علاوه بر رشد مجدد ابروها موجب تیره شدن پوست زیر آن‌ها هم می‌شود که موجب تیره‌تر و درنتیجه ضخیم‌تر دیده شدن ابروها می‌شود.

بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید. بهترین درمان، ابتدا علل ریزش مو را هدف قرار می‌دهد و هر دارویی ابتدا ریشه مشکل را درمان می‌کند.

دارو، علت ریزش ابرو را از بین می‌برد و هنگامی‌که هنوز ابروها مثلاً در اثر اگزما در حال ریزش هستند، موجب رشد دوباره آن‌ها می‌شوند.

اگر داروهای خانگی را ترجیح می‌دهید و مطمئن شده‌اید که ریزش موی ابروهایتان موقتی است برای تحریک رشد مو می‌توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. متأسفانه در برخی موارد مانند اثر زخم ناشی از سوختگی یا موارد حاد آلوپسی، ریزش ابرو دائم است و داروهای خانگی تأثیری ندارند. می‌توانید به گزینه جراحی‌ترمیم ابرو فکر کنید که همان کاشت مو برای ابروهاست.

ابروی پرپشت و طبیعی در کاشت کار

 

کلینیک تخصصی کاشت مو و ابروی طبیعی کاشت کار

کلینیک تخصصی کاشت مو و ابرو کاشت کار

کلینیک تخصصی کاشت مو و ابروی طبیعی کاشت کار با بیش از چند سال تجربه در زمینه کاشت مو و کاشت ابرو و همچنین در زمینه مشاوره و درمان برای ترمیم مو و ترمیم ابرو در شهر بزرگ تهران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ آغاز کرد اکنون بعد از گذشت چندین سال از فعالیت خود توانسته است اثرگذاری بیشتری برای مشتریان خود داشته باشد که همین موضوع باعث شده که روز به روز به مراجعین آن افزوده شده و پیشرفت های چشمگیری در زمینه های کاشت مو و ابروی طبیعی و ترمیم مو و ابرو داشته باشد

کاشت مو در کاشت کار

در کلینیک تخصصی کاشت کار انواع روشهای جدید کاشت مو همراه با مشاوره و معاینه قبل از کاشت مو بکار برده می شود که توجه شما را به روشهای استفاده شده کاشت مو در کلینیک تخصصی کاشت کار جلب می نمایم

کاشت مو به روش FUE

Follicular Unit Extraction یا FUE در واژه به معنای جداسازی به بخش‌های فولیکولی می‌باشد که در واقع تمامی روش‌های موجود مانند: FIT, FUT , FUG , FUM, SUT, BUT و… را شامل می‌شود. یعنی برداشتن مو از ناحیه‌ای از بدن شخص و انتقال یا پیوند آن موها به نواحی دیگر بدن در همان شخص، این انتقال معمولاً به ناحیه کم مو یا طاس سر، ابرو، ریش و… می‌تواند صورت گیرد. شایان ذکر است کاشت مو با تکنیک FUE به نوعی مکمل کاشت مو به روش SUT می باشد و تنها در کلینیک تخصصی کاشت کار انجام می شود

کاشت مو به روش FIT

Follicular Isolation Techniqueیا FIT  در واژه به معنای تکنیک جداسازی فولیکول‌ها. در این متد بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می‌شود، فولیکول‌ها برداشت شده و در ناحیه‌ای که نیاز به کاشت مو احساس می‌شود، مجدداً بوسیله پانچ و یا SLIT این فولیکول‌ها کاشت مو یا پیوند مو داده می‌شوند.

کاشت مو به روش BHT

BHT  یا Body Hair Transplant در روش کاشت مو به روشی گفته می‌شود که بجای برداشت مو از ناحیه پشت سر از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجای بدن که بتوان از آنجا مو برداشت کرد به روش پانچ مو را برداشت می‌کنند و در قسمت مورد نیاز موی برداشت شده را کاشت می‌کنند.

کاشت مو به روش FUT

Follicular Unit Transplant FUT به در واژه به معنای عملی بر اساس قسمت‌های فولیکولی می باشد و به نوعی دیگر نخستین روش کاشت مو محسوب می شود و در این روش نواری را از نزدیکی گوش سمت راست تا نزدیکی گوش سمت چپ برداشت کرده و گرفت ها را از آن ناحیه جدا می کنند.
امروزه با توجه به معایب های متعددی که کاشت مو با تکنیک FUT مانند جراحی، درد، خونریزی، بیهوشی، عوارض های جانبی و … داشت در سطح دنیا منسوخ شده و روش های جدیدی جایگزین روش فوق شده است.

کاشت مو به روش FUG

پیوند واحد فولیکولی (FUG)  یک روش جراحی برای درمان ریزش مو است که بیشتر جهت روش مکمل برای انجام کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد زیرا در این روش به نوع ، اصول و قوانین کاشت مو بیش از پیش توجه شده است.

 

کاشت ابرو

تخصص اصلی کلینیک تخصصی کاشت مو و ابروی کاشت کار کاشت ابرو می باشد که مشتریان بانوان زیادی در شهر تهران بزرگ در کلینیک تخصصی کاشت کار به کاشت ابرو پرداخته و یا مشاوره برای ترمیم ابرو شده اند و در حال حاضر یکی از معروفترین مراکز تخصصی کاشت ابرو در تهران شناخته شده است .
کاشت کار با روش های جدید و مدرن اقدام به کاشت ابرو می نماید که به روشهای کاشت ابرو در کاشت کار می پردازیم

کاشت ابرو به روشهای FUE و SUT

در طریقه کاشت ابرو اولین مرحله ، طراحی و زاویه سازی ابرو ها میباشد که علاوه بر چهره سازی و زاویه دهی طبیعی با تائید نهایی فرد صورت میگیرد .مرحله بعدی از طریقه کاشت ابرو برداشت گرفت ها می باشد که با استفاده از دستگاه انجام می گردد.
شایان ذکر است مزیت استفاده از دستگاه در تکنیک SUT و FUE برداشت سالم گرفت ها و همچنین آسیب نرسیدن به گرفت های همسایه می باشد
مرحله سوم در طریقه کاشت ابرو پیوند زدن گرفت ها می باشد در این مرحله می توان تا ۳ برابر روش های رایج و سنتی گرفت ها را پیوند زد و همچنین فاصله گرفت های کاشته شده در این تکنیک استاندارد و کاملا طبیعی می باشد
ریزش ابرو ها بعد از کاشت ابرو تا دو هفته اول بسیار طبیعی بوده و پس از ۳ ماه شروع به جوانه زدن می کند و سپس تا ۹ ماه شروع به رشد کرده و تا ماه دوازدهم تکمیل می شود

 

کاشت ابرو در کاشت کار قبل از عمل

قبل از کاشت ابرو

 

کاشت ابرو در کاشت کار بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو

 

مشاوره در خصوص ترمیم مو و ترمیم ابرو

کلینیک تخصصی کاشت کار به غیر از خدمات کاشت مو و کاشت ابرو در شهر تهران آمادگی در خصوص مشاوره و درمان مشکلات ترمیم مو و ترمیم ابرو را نیز به هموطنان عزیز ارائه می دهد که با استفاده از آخرین متدها و روش های درباره پیشگیری و درمان ریزش مو و ریزش ابرو به خوبی توانسته است از عهده این امر برآید و بسیاری از مشکلات مراجعین خود را در این زمینه حل نماید

برای مشاوره و درمان و نیز هماهنگی برای کاشت مو و کاشت ابرو شما می توانید با کلینیک تخصصی کاشت کار از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

شماره همراه کاشت کار

تلفن ثابت کاشت کار

آدرس تلگرام کاشت کار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *