News

چهار خبر مهم همتی برای استارتاپ ها و کسب‌وکارها

رئیس‌کل بانک مرکزی که به دلیل سفر غیرقابل پیش‌بینی به سوریه و همراهی با معاون اول رییس‌جمهور امکان حضور در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک را نیافته بود صبح امروز در پیامی ویدیویی، خبرهای خوش وعده داده‌شده خود را اعلام کرد:

برداشت مستقیم (Direct Debit) به‌عنوان ابزار مهم برای استارتاپ‌ها:
👈با راه‌اندازی و استفاده از این بستر توسط کاربران و کسانی که درصدد توسعه کسب و کارهای خود هستند، دغدغه‌های این فعالان از نظر جمع‌آوری وجوه از بین خواهد رفته و دیگر وجود نخواهد داشت.

اعلام تدوین سیاست‌های #رمزارز ها:
👈سیاست نامه رمز ارزها روز قبل روی سایت بانک مرکزی قرار گرفت و بناست بعد از جمع‌بندی نظرات در این همایش٬ از سوی بانک مرکزی نهایی شود؛ منتظر خواهیم بود تا صاحب‌نظران و صاحبان فن در این زمینه به ارائه پیشنهادهای خود بپردازند.

مهاجرت کارت‌های بانکی مغناطیسی به کارت‌های بانکی هوشمند (EMV)
👈 این کارت‌ها علاوه بر ارتقای سطح امنیت، امکان “پرداخت موبایلی” امن را در جامعه فراهم می‌کنند که تحول مهمی است و به‌تدریج مسیر برای انتقال از کارت‌های مغناطیسی به کارت های هوشمند باز می‌شود. خوشبختانه در داخل کشور این تکنولوژی بومی سازی شده است و مطمئنیم که تحولات خوبی را در عرصه تجارت و #پرداخت فراهم خواهد کرد.

ایجاد پلتفرم برای #بلاک‌چین ‌ها:
👈این پلت فرمی که ایجادشده درواقع به کاربران کسب‌وکارها، بانک‌ها و تمامی کسانی قصد دارند در این زمینه فعالیت کنند، اجازه می‌دهد محصولات مبتنی بر زنجیره بلوک خود را توسعه دهند و می‌تواند در کنار همراهمی و همفکری شرکت‌های فناوری بستر خوبی را برای بانکداری الکترونیک و کسب و کارهای نوین داشته باشد.

👈🏻به گفته عبدالناصر همتی این اقدامات و نتایج در مجموعه IT بانک مرکزی با همراهی، همفکری شرکت‌هایی که با بانک مرکزی تعامل دارند به‌دست آمده است و امیدواریم بستر خوبی برای توسعه بانکداری الکترونیک به ویزه کسب‌وکارهای نو پا، فین تیک‌ها و استارتاپ ها فراهم شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *