people

ترجیح میدهم درآمدم را از ۱% توان ۱۰۰ نفر کسب کنم، تا ۱۰۰% توان خودم !

فیلسوف بزرگ یونانی، ارشمیدس گفته است : یک اهرم با طول و جای مناسب برای ایستادن به من بدهید، ان وقت زمین را هم حرکت خواهم داد… .

این اهرم سازی بر اساس اندیشه جی پال گتی شکل گرفته که گفته :

ترجیح میدهم درآمدم را از ۱% توان ۱۰۰ نفر کسب کنم، تا ۱۰۰% توان خودم.

اهرم و تکیه گاه از ساده ترین ابزارهای شناخته شده بشری است که به انسان توانایی میدهد تا چند برابر وزن خود را جا به جا کند. همه ما در زندگی به نوعی از اهرم استفاده کرده ایم :

_ وقتی که میخواستیم یک جسم سنگین را جا به جا کنیم.

_ وقتی که خودرویی نیاز به هل دادن داشته و هل دادیم.

در دنیای تجارت ، اصل اهرم سازی تاثیری به مراتب شگفت انگیزتری دارد. معمولا دو دسته از افراد از این اصل به صورت موثر استفاده میکنند:

دسته اول: صاحبان کسب و کارهای بزرگ میباشند مانند: صاحبان کارخانه و شرکتهای بزرگ که اهرمی به نام کارمندان و کارگران دارند، که این اهرم درآمد عالی برایشان مسازد.

دسته دوم: سرمایه دارهای بزرگی که با سرمایه گذاری پولهایشان ثروتمند میشوند و در واقع آنها پولهایشان را اهرم میکنند.

مفهوم اهرم در هر فعالیت تجاری حایز اهمیت است . سه اهرم بسیار مهم : زمان، پول، انرژی میباشند.

هر شخص یا سازمانی به لحاظ زمان، پول و انرژی دارای محدودیت است بنابراین ضروری است که از اهرم زمان، پول و انرژی دیگران استفاده کرد. اما در بازاریابی شبکه ای ما میتوانیم اهرم های OPE,OPT,OPM را به خدمت بگیریم که توضیح مختصر هر کدام میپردازیم:

به گفته کلمنت استون ” بهترین پولی که در یک تجارت میتوان از آن استفاده کرد پول سایر افراد است.

اهرم پول سایر افراد

توانایی به کار گرفتن منابع مالی دیگران به شما این امکان را میدهد تا کارهای بزرگی را انجام دهید که اگر میخواستید هزینه آن را از منابع خودتان تامین کنید امکان پذیر نبود.

اهرم وقت سایر افراد

با استفاده از این روش، در حالی که کل توان ما محدود به ۱۰۰% و کل زمان ما محدود به ۲۴ ساعت در شبانه روز است ، میتوانیم با افزایش افرادی که در شرکت یا سازمان مان مشغول به کار میشوند به صدها و هزاران نفر، توان و ساعت کارمان را به هزاران برابر افزایش دهیم.

اهرم انرژی (و استعداد و مهارتهای) سایر افراد

بازاریابی شبکه ای برآیند نیروی افراد میباشد. اما نکته مهم این است که صاحبان کسب و کارهای بزرگ میدانند که چگونه این افراد را در نقطه مناسب به کار گیرند و از زمان، استعداد و مهارتهای آنها بهره ببرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *